2X4ZQ8hiJ – Cayetano (@Cayetano_Rivera) 16 Mayıs 2020

2X4ZQ8hiJ – Cayetano (@Cayetano_Rivera) 16 Mayıs 2020

2X4ZQ8hiJ – Cayetano (@Cayetano_Rivera) 16 Mayıs 2020

Torra, önerilerini (temel hizmetler dışındaki toplam hapis cezasına ek olarak) “şu anda kimsenin gelecekteki çalışmaları için endişelenmemesi gerektiği anlamına gelen bütün bir ekonomik paket” içinde özetledi.

ÖZETLER VE YEREL BEDENLER

Bütçe İstikrar Yasasını değiştirmeye çağırdı, çünkü “halihazırda koyduğu sınırlar, mevcut duruma uyum sağlamayan dayanılmaz bir korsedir”, bu nedenle 2020 için harcama kuralını ve toplulukların bütçe açığı hedeflerini askıya almak ve 2021.

Aynı zamanda, onu gerektiren özerklikler için finansman mekanizmaları talep eder; yerel kuruluşlar için harcama kuralını kaldırır ve 2019 fazlasının kullanımına yönelik sınırlamaları ortadan kaldırır.

Sağlık sektörü için daha fazla kaynak talep ediyor: Devletin sağlığın yönetimi için toplumlara “transfer etmeyi üstlendiği” 2,800 milyon avroluk paranın, özerkliklerin finansmanı yüzünden değil, kayıp bir fon olması.

Ek olarak, acil durum kamu alımlarının (insanlar ve hizmetler) yerel kuruluşlar için daha esnek hale getirilmesi çağrısında bulunur; ve topluluklara sağlanan sosyal yardım kaynaklarının “en azından” üç katına çıkarılması (şimdi Devlet 300 milyon veriyor).

ZARARLAR: KİRALAMA VE MALZEMELER

Diğer bir talep de, “savunmasız ve pandeminin etkileriyle gelecek yeni savunmasızlar” ile daha çok etkilenecek KOBİ’ler ve serbest meslek sahipleri düşünülerek hapis sırasında kiraların askıya alınmasını düzenlemek; ve savunmasızlık varsayımlarını genişletmenin yanı sıra, savunmasız insanlara tedarikin kesilmesinin imkansızlığını uzatmak.

Diğer bir önlem, temel hizmetlerde çalışan ve bakmakla yükümlü olduğu kişileri olan ailelere yapılan yardımdır (İtalya 600 avroluk bir yardımı onayladı, dedi); ve çocuklarının okullarının kapanması sırasında çalışma saatlerini kısaltmak zorunda kalan ebeveynleri tazmin eden bir ödeme (Danimarka geçici olarak daha az çalışma saatine izin verecek ve gelir farkını işsizlik parası ile telafi edecektir).

İSTİHDAM, KOBİLER VE KENDİ KENDİNE ÇALIŞANLAR

Torra, serbest çalışanlar için hükmün iyileştirilmesini önermiştir; İstihdamın sürdürülmesini Kurumlar Vergisi ile mali olarak sübvanse etmek; ERTE’nin koşullarını iyileştirmek, mücbir sebep durumlarını genişletmek ve “hapis cezası uzatılırsa, Devlet tarafından kapsanan işçilerin maaşlarının daha yüksek yüzdeleri”; ve çalışanların ilk ödenekleri almak için 10 Mayıs’a kadar beklemesi gerekmiyor.

KOBİ’lere ve serbest meslek sahiplerine gelince, şahsi gelir vergisi, KDV, Şirketler ve sosyal katkı payları ile İdare tarafından ödenen vergi borçlarının ödeme şekillerinin askıya alınmasını; küçük şirketler için kişisel gelir vergisi ve KDV modüllerini iyileştirmek; ve koronavirüsten etkilenen KOBİ’ler ve serbest meslek sahipleri için banka borçları üzerinde bir moratoryum.

Finansmanda, üç önlem: likidite önlemlerine erişim koşullarını sınıflandırmak ve “garantiler% 100 kapsama sahip olmalıdır”; finansmana erişim için minimum 7.000 Euro’yu önemli ölçüde azaltın; ulaşım, turizm, otelcilik, eğitim, kültür ve eğlenceyi desteklemek ve genişletilebilir bir kredi karakteri ile 200 milyonluk finansman hattını genişletmek.

ARAŞTIRMA VE TELEKOMÜNİKASYON

Araştırma ile ilgili olarak, Generalitat, koronavirüs üzerinde çalışmak için 30 milyonu ayırmayı yetersiz görüyor. Ve alarm durumunda telekomünikasyon şirketleri arasında sabit ve mobil numaralandırmanın taşınabilirliğini askıya alan koronavirüs için acil önlemler hakkındaki 8/2020 Kraliyet Kararnamesi’nin 20. maddesinin silinmesini istiyor, çünkü “sadece üç şirkete fayda sağlıyor ve tüketicilere zarar veriyor.” Artık iletişim çok önemli.

SIHHİ MALZEMELERDE EŞİTLİK

Hükümet Başkanı genel olarak Kraliyet Kararnamesi’ne değer verir, ancak yalnızca yönetimlerin değil, aynı zamanda iş dünyasının da taahhüdüne daha fazla önlem alınması gerektiğine inanır. Torra, koronavirüs karşısında tedarik ve sıhhi malzemeler için iyi bir sistem çağrısında bulundu ve bunun için Sanchez’den özerkliklerle diyalog kurmasını istedi “sıhhi koruma malzemelerinin dağıtımı için şeffaf ve eşitlikçi bir kriter”, çünkü yetkiler Devlette. alarm durumu ile.

Koronavirüs halihazırda dünya sağlık örgütü (WHO) için bir pandemiktir, bunun nedeni dünyanın birçok ülkesinde halihazırda kurulmuş olmasıdır. Kökeni Wuhan’da olmasına rağmen, enfeksiyon zaten birçok ülkeye ihraç edildi. İtalya, virüsün Avrupa’ya açılan kapısıydı ve şimdi İspanya da eski kıtada 2.000’den fazla etkilenen en çok etkilenen ülkelerden biri. 

Vox milletvekili Javier Ortega Smith’in pozitifte olduğu gibi siyasi sınıfa da sıçrayan bir virüs, birkaç gün önce testin pozitif çıktığını açıkladı. Ancak koronavirüs hangi tarafta olduğunu anlamıyor ve sol kanata da sıçradı. Şimdi, enfeksiyon için pozitif çıkan kişi Eşitlik Bakanı Irene Montero oldu. Moncloa’ya göre bu gerçek, bakan yardımcısı ve ortağı Pablo Iglesias’ı da olası bir bulaşma için karantinaya almaya zorladı. 

Koronavirüs ilerlemeye devam ediyor ve Avrupa Birliği, krizin ekonomik sonuçlarıyla yüzleşmek için 25.000 milyon tahsis edecek. Koronavirüs ile ilgili tüm bilgileri bu link üzerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Georgina Rodríguez ve Cristiano Ronaldo, aile aslında çok daha geniş olsa da, herkes bir kızı Aldana’yı paylaştıklarını bilir: Cristiano Ronaldo Jr, Eva María Dos Santos ve Mateo Ronaldo da futbolcunun torunlarıdır (söylenebildiği kadarıyla “Dört bir kalabalıktır.” Bunun yerine, başka bir bebek sahibi olmayı frenlemek yerine, çeşitli medyada yayınlanan söylentilere göre çift yeni bir üye bekliyor olabilir.

D. Cruz (@usuaridavid)

Konular

Cristiano Ronaldo

İspanyol model Instagram’da, kedisinin kızmış gibi beşiklenebileceği bir video yayınladı; Bu, Georgina’nın hamileliğini bu görüntülerle açıklamaya karar vereceği gerçeğine dayanan güçlü bir söylentiye yol açtı, ancak bu aynı zamanda ‘etkileyicinin’ hem evcil hayvanını hem de kızı Aldana’yı (ve geri kalanını) sevdiğinin bir sembolü olabilir. ailedeki küçükler).

Georgina Rodríguez’in dün profilinde paylaştığı ‘hikayelerin’ yakalanması | INSTAGRAM

Cristiano ve kız arkadaşı için, bu söylentinin doğru olduğu ortaya çıkarsa bir çocuk beklediklerini dünyaya duyurmaları için henüz erken, ancak gerçek şu ki, kanıtlara rağmen, pek çok kişinin bunun bir ifşası olarak paylaştığı video haberler ‘su yapar’ ve bu, Georgina’nın kedisine olan sevgisini açıkça sembolize edebilir.

Izquierda Unida’nın (IU) eski federal koordinatörü Julio Anguita, geçtiğimiz Cumartesi günü Yoğun Bakım Ünitesi’ndeki Reina Sofia Hastanesine yatırılmasına neden olan kalp durmasından sonra 78 yaşında öldü. ).

Esteban Garcia Marcos

IU’nun efsanevi lideri ve belediye başkanı, evine seyahat eden acil durum ekibi tarafından aynı Cumartesi günü yeniden canlandırılmak zorunda kaldı. Neyse ki onu diriltip mekanik ventilasyon uygulayabildiler casinoslot yeni giriş adresi, ancak bu durumdan kurtulamadı ve bir hafta hayatı için savaştıktan sonra bugün öldü.

20 yıl boyunca kalbindeki sorunlara karşı savaştı ve bu da kendisine 1993 yılında genel seçim kampanyasının ortasında ilk kalp krizine neden oldu. 1998’de durumu daha da kötüleştiren başka bir acı yaşadı ve 1999’da üçlü baypas uygulamak için acil ameliyat oldu.

Sağlığı, aritmilerden ve onu her zaman kalbi için mutlak bir dinlenme durumunda tutan çeşitli sorunlardan muzdarip olduğu 2000 yılından itibaren büyük ölçüde bozulmaya devam etti. Ancak bu, ara sıra yaptığı röportajların mevcut siyasi duruma ilişkin kişisel görüşlerini göstermesini engellemedi.

Saray Carrillo’nun, “MasterChef 8” den çektiği çetin bir sülün sunmasının ardından ortadan kaldırmanın kanıtı olarak koparmadan çektiği zahmetli sınır dışı edilmesinden sonra kalmaya geldiğini hatırlamakta fayda var. Bu, yoldaşlara ve jüriye, özellikle de “Domuz” dediği Jordi Cruz ve “uzatılmış” olmakla suçladığı Pepe Rodríguez’e yönelik bir dizi hakarete yol açtı.

Esteban Garcia Marcos

Olağandışı, bu, önde gelen mutfak gerçeklik televizyonu setinde geçirdiğiniz zamanı tanımlamak için mükemmel kelimelerden biri olabilir. Ancak şimdi, Big Brother veya Survivors gibi şovlarda yer almasıyla ünlü Dakota ile karşılaştığı için durum daha da tırmandı gibi görünüyor.

Aslında tartışmanın nereden geldiği çok net değil, ancak Cordoba bunu genç kadınla doğrudan ve teğet bir şekilde aldı. “Sen bir keş ve uyuşturucusun” veya “Benim hakkımda cehennemden ne konuşacaksın” gibi ifadelerle, gerçek şu ki, sosyal ağlarda konuşmak için çok şey verdi. Dakota, kendi adına, “Nedenini anlamıyorum, çünkü onu eleştirmedim. Sosyal bir eğitimci olması gerekiyor … taşaklarımı beceriyor.”

Masterchef Sarayı, Dakota hakkında ölümcül bir şekilde konuşuyor. Bu sığır etine ihtiyacım olduğunu bilmiyordum pic.twitter.com/LKIjkIeNTV

– Salvamedestemundo🍗 (@Salvamepuntoes) 14 Mayıs 2020

Dakota, Saray MasterChef’e cevap veriyor: “Sen kötü yapıyorsun. Taşaklarımın sosyal hizmetçisi.” pic.twitter.com/0byFx8POgi

– 🔥 ❌ STRONG boy ❌🥚 (@StrongBoy__) 14 Mayıs 2020

Sebastián Yatra ve Tini Stoessel, iki milyon hayranı bir araya getirerek uluslararası müzik dünyasının en beğenilen çiftlerinden biri oldu. Ancak aşkları göründüğü kadar sağlam olmaz ve ilişkilerine son verirler.

AVRUPA BASIN

İkisi arasındaki aşk, sanatsal bir işbirliği olan ‘Cristina’dan kaynaklandı ve ardından, aşklarının halka açık müzikleri haline gelen’ Oye ‘izledi, ancak sonlandırılması gereken üçüncü bir bölüm eksik olacaktı.

Bir Tweet şeklinde ve artık birlikte olmadıklarını teyit etmekten sorumlu Arjantinli şarkıcı aracılığıyla geldi: “Merhaba. Size Sebastián ile ilişkiyi bitirmeye karar verdiğimizi söylemek istedik. Güzel yaşıyoruz. anlar ama bazen işler hayal edildiği gibi olmaz, “diye başladı tüm takipçilerinin şaşkınlığına kısa bir açıklama yaptı.

pic.twitter.com/Xmv9fwhD9z

– TINI (@TiniStoessel) 16 Mayıs 2020

 Sanatçı, “Bugün bunun ikimiz için de en iyi karar olduğunu ve tüm güzel anıların her zaman kalbimizde kalacağını düşünüyoruz. Bize bu kadar sevgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizi seviyoruz,” diye bitirdi.

Yeni söylentiler, Yatra’nın Tini’nin yerini alabileceğini öne sürüyor, çünkü son günlerde “Elit” dizisindeki rolüyle tanınan Danna Paola ile akraba oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda Pedro Sánchez’in yöneticisine karşı çok sayıda gösteri yapıldı. Bu taleplerin kaynağı, Hükümetin, Topluluk başkanı Díaz Ayuso’nun birkaç kez talep etmesine rağmen, İspanya’nın başkentinin 1. Aşamaya gitmesine izin vermeyi reddetmesine cevaben Madrid’in merkezi mahallelerinde olmuştur. 

Sosyal ağlarda da görülebilen bazı protestolar. Yürütmeyi en çok eleştiren tanınmış yüzlerden biri, bu kez özellikle üyelerden biri olan Pablo Iglesias’a karşı bir kez daha Hükümete karşı suçlanan Totero Cayetano Rivera: “Sayın @PabloIglesias, siz bardağı taşıran son damla. PS: Diktatörlük bir gerçek olduğunda, devrim bir hak olur … “

Sayın @PabloIglesias, siz devenin sırtını kıran samansınız.P.D: Diktatörlük bir gerçek olduğunda, devrim bir hak olur … pic.twitter.com/t2X4ZQ8hiJ

– Cayetano (@Cayetano_Rivera) 16 Mayıs 2020

Boğa güreşçisinin yorumu, birçok kullanıcı İspanya’yı bir diktatörlükle nasıl karşılaştırabileceğini anlamadığı için sosyal ağlarda çok eleştirildi. Rivera, birkaç gün önce Santiago Abascal’a desteğini gösterdi. 

Manchester City’nin şu anki ana savunucusu John Stones, İngiliz gazetesi The Sun tarafından Pazar günkü sayısında açıklandığı üzere ciddi bir suçlamayla karşı karşıya: futbolcu, eski kız arkadaşı Millie Savage tarafından onu gözetlemek ve her birini tanımakla suçlanıyor. İlişkinin bir süre önce bitmesine rağmen hareketlerinden biri.